Członek honorowy i Miłośnicy Żubrów 2017

Zgodnie z konferencyjną tradycją po pierwszym dniu wystąpień organizowana jest uroczysta kolacja. Jest to wspaniała okazja do wymiany poglądów, dokonania aktualizacji wiedzy i integracji uczestników konferencji. W tym roku okazja była wyjątkowa, ponieważ żubrolodzy spotkali się po raz piętnasty. Podczas oficjalnej części kolacji 13 września wyróżniono osoby szczególnie zasłużone dla żubrów i samego SMŻ.

Członkiem honorowym, wybranym dzień wcześniej przez Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia, został Piotr Tetla, były nadleśniczy Nadleśnictwa Kobiór. Otrzymując specjalną, złotą odznakę Stowarzyszenia Miłośników Żubrów powiedział skromnie, iż na wyróżnienie to pracowały wszystkie osoby opiekujące się pszczyńskimi żubrami i nagrodę tę odbiera także w ich imieniu.

Statuetka Miłośnika Żubra, przyznawana co roku przez SMŻ w tym roku trafiła do: doktora nauk weterynaryjnych Magdaleny Matuszewskiej, lekarza weterynarii Kryspina Kuberki i Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie (odebrał Zbigniew Kusza). Ze względu na to, że nazwiska laureatów trzymane są w tajemnicy aż do momentu wręczenia statuetek, osoby wyróżnione nie kryły zaskoczenia i radości.

Wszystkim osobom wyróżnionym podczas tegorocznej międzynarodowej konferencji „Żubry w kulturze i sztuce” serdecznie gratulujemy i dziękujemy za ich wieloletnią pracę na rzecz żubrów oraz naszego Stowarzyszenia.

Po zakończeniu oficjalnej części i uhonorowaniu wszystkich laureatów jubileuszową kolację uświetniła niespodzianka od gospodarzy – wyśmienita pieczeń z dzika.

Fot. Oliwia Majkowska

_SAM0220_SAM0173 _SAM0146_SAM0112