Dni SGGW – z udziałem SMŻ

Jutro i w sobotę B(19 i 20 maja) na terenie kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego przy ulicy Nowoursynowskiej w Warszawie odbędą się tradycyjne, majowe Dni SGGW. I po raz kolejny podczas tego pikniku swoją ofertę edukacyjną przedstawi Stowarzyszenie Miłośników Żubrów.

Namiot-stoisko SMŻ będzie zlokalizowane w pobliżu sceny głównej, po prawej stronie. A wewnątrz oczywiście – pełno żubrów. Wprawdzie nie prawdziwych, ogromnych – bo one najlepiej czują się w naturze, z dala od ludzi – lecz uwidocznionych na zdjęciach, plakatach i rozmaitych gadżetach. Będą żubrowe quizy i konkursy dla dzieci i dla dorosłych. Wśród nowości znajdą się, jako nagrody w konkursach, układanki ze sklejki. Zainteresowani będą mogli otrzymać wydrukowane scenariusze do prowadzenia zajęć w ramach projektu „O bioróżnorodności dla przyszłości – czyli jak uczyć, że sarna nie jest żoną jelenia”. Osoby prowadzące stoisko odpowiedzą także na każde pytanie związane z żubrami.a

Co roku po tych majowych spotkaniach grono członków naszego Stowarzyszenia zwiększa swoją liczbę – bo wstąpić do niego mogą wszyscy, którym bliska jest idea ochrony naszego „króla puszczy”. Sądzimy, że i teraz tak się stanie.

W trakcie dwudniowego pikniku zaprezentują się wszystkie wydziały uczelni, koła naukowe, organizacje studenckie, zespoły artystyczne oraz inne jednostki organizacyjne pracujące na rzecz studentów i pracowników naukowych SGGW. Każdy będzie się mógł przekonać, że nauka nie musi być nudna i hermetyczna, że badania laboratoryjne i polowe bardzo często znajdują przełożenie na praktyczne zastosowania. Na pewno niejeden z tegorocznych maturzystów po obejrzeniu różnorodności propozycji i po rozmowach z już studiującymi kolegami podejmie decyzję, by właśnie tu starać się o indeks. Atrakcji nie zabraknie.

Liczymy na piękną pogodę i serdecznie zapraszamy!