„Dzień Żubra” w Lutowiskach – i propozycje SMŻ

SMŻ-EBFS|06.08.2015

Plakat 2W najbliższą sobotę, 8 sierpnia, już po raz 9. gmina Lutowiska organizuje „Dzień Żubra” – imprezę, która na stałe wpisała się w kalendarz najbardziej znanych bieszczadzkich atrakcji turystycznych. Na Placu Festynowym i w Chacie pod Florianem odbędą się liczne pokazy, zawody i konkursy, które na pewno zainteresują szerokie grono obecnych, prezentacje i prelekcje. Rywalizować ze sobą będą m.in. w wielu konkurencjach drwale, strzelcy – z łuku i z wiatrówki, a także szachiści. Ocenimy umiejętności sygnalistów myśliwskich, zobaczymy różne rasy psów, posłuchamy koncertu zespołu „Wołosatki” i skosztujemy lokalnych potraw.

Sporą część festynu zajmie oczywiście tematyka związana z żubrami (w tym ogłoszenie nazwiska osoby szczególnie zasłużonej dla ochrony przyrody w tym regionie, której zostanie wręczona statuetka „Bieszczadzkiego Żubra 2015”).

Także tak jak w poprzednich latach Stowarzyszenie Miłośników Żubrów będzie miało swoje własne stoisko, do którego serdecznie zaprasza i dzieci, i dorosłych. Przygotowano bogatą ofertę quizów, konkursów i innych form edukacyjnych pozwalającą w ciekawy sposób wzbogacić naszą wiedzę zarówno o sztandarowych żubrach, jak i innych zwierzętach obecnych w polskiej faunie. Czy każdy wie, na przykład, jak odróżnić kawkę od wrony, albo wróbla od mazurka? A czyją żoną jest łania? Te pytania to także forma promocji projektu prowadzonego przez SMŻ „O bioróżnorodności dla przyszłości, czyli jak uczyć, że sarna nie jest żoną jelenia”.

Szczegółowy program IX „Dnia Żubra” w Lutowiskach jest dostępny TUTAJ

Lidia Sternik-Stempkowska|12.04.2024

OGŁOSZENIE

W związku z realizacją projektu ” Co kupować aby chronić bioróżnorodność – wsparcie edukacji w kierunku kształtowania proekologicznych postaw konsumenckich” poszukujemy eksperta, który zrecenzuje wszystkie materiały edukacyjne  przygotowywane w ramach projektu. Formularz ofertowy wraz z opisem przedmiotu zamówienia a także niezbędnymi załącznikami – do pobrania Formularz-zapytania ofertowego_ekspert recenzja całości Podpisane dokumenty należy przesłać w terminie... Czytaj dalej
SMŻ-EBFS|13.03.2024

RESTYTUCJA ŻUBRA – sukces nie tylko leśników

Zapraszamy do lektury: Las Polski – nr 1/2024 1-15 stycznia • Dwutygodnik leśników i przyjaciół lasu Małgorzata Kołodziejczyk O początkach restytucji żubra, rozwoju populacji i aktualnych problemach z nią związanych debatowali we wrześniu 2023 roku w Borku k. Bochni uczestnicy 20. Międzynarodowej Konferencji Naukowej pod hasłem „100 lat restytucji żubra”, którą zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Żubrów,Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności