Konferencja „Żubry w Krainie Dinozaurów”

SMŻ-EBFS|31.08.2016

Wiosna 2016 Zubry z Puszczy Knyszynskiej fot Michal Kosc / AGENCJA WSCHODJuż za tydzień rozpocznie się w Bałtowie XIV międzynarodowa konferencja naukowa organizowana corocznie przez Stowarzyszenie Miłośników Żubrów. Jej obecny tytuł wiąże się z niezwykłym miejscem, gdzie będą radzili i dyskutowali uczestnicy spotkania, czyli Bałtowskim JuraParkiem, w którym można poznać historię wielkich gadów, podziwiać ich modele, ale i zobaczyć – w części zwanej Zwierzyńcem – prawdziwe, żywe żubry. Tradycyjnie na konferencje SMŻ przyjeżdżają specjaliści w różny sposób bardzo związani z hodowlą i ochroną żubrów: leśnicy, naukowcy, lekarze weterynarii, a także osoby, którym te królewskie olbrzymy są bliskie i chcą dowiedzieć się o nich jak najwięcej.

A będzie z kim i o czym rozmawiać. Swój udział zapowiedziało ponad 140 uczestników z zagranicy (Białoruś, Dania, Francja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Rosja, Rumunia, Szwecja, Węgry) i oczywiście z Polski. Wielu z nich zna się od lat, ale na liście można znaleźć także nowe nazwiska. Dla wszystkich żubrowe konferencje są okazją do aktualizacji wiedzy, wymiany doświadczeń i nawiązania bezpośrednich kontaktów, których nie zastąpi nawet najbardziej ożywiona korespondencja.

W dniach 8– 9 września podczas czterech sesji referatowych zaplanowano 46 wystąpień. Znaczna część z nich dotyczy tematyki weterynaryjnej, ale będą też oczywiście ogólniejsze informacje związane m.in. z występowaniem żubrów w poszczególnych krajach, monitoringiem, nowymi hodowlami oraz z wpływem istniejących populacji na skład gatunkowy i interakcje na obszarach, gdzie żubry żyją.

Zdjęcie: Michał Kość (Agencja Wschód)

SMŻ-EBFS|13.03.2024

RESTYTUCJA ŻUBRA – sukces nie tylko leśników

Zapraszamy do lektury: Las Polski – nr 1/2024 1-15 stycznia • Dwutygodnik leśników i przyjaciół lasu Małgorzata Kołodziejczyk O początkach restytucji żubra, rozwoju populacji i aktualnych problemach z nią związanych debatowali we wrześniu 2023 roku w Borku k. Bochni uczestnicy 20. Międzynarodowej Konferencji Naukowej pod hasłem „100 lat restytucji żubra”, którą zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Żubrów,Czytaj dalej
Lidia Sternik-Stempkowska|07.03.2024

OGŁOSZENIE

W związku z realizacją projektu ” Co kupować aby chronić bioróżnorodność – wsparcie edukacji w kierunku kształtowania proekologicznych postaw konsumenckich” poszukujemy eksperta, który opracuje wkład do materiałów edukacyjnych (rozdział dotyczący ryb)  przygotowywanych w ramach projektu. Formularz ofertowy wraz z opisem przedmiotu zamówienia a także niezbędnymi załącznikami – do pobrania Formularz-zapytania-ofertowego_ekspert-ryby Ofertę należy złożyć do dnia... Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności