V walne zgromadzenie SMŻ za nami

SMŻ-EBFS|16.07.2018

We wtorek 12 września, w przeddzień jubileuszowej XV międzynarodowej konferencji naukowej „Żubry w kulturze i sztuce” w Ostrowiu Wielkopolskim odbyło się walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia Miłośników Żubrów. Prezes, prof. Wanda Olech pokrótce przedstawiła zgromadzonym na sali uczestnikom osiągnięcia SMŻ w czasie ostatnich 3 lat. Działania Stowarzyszenia z tego okresu miały bardzo zróżnicowany charakter – była to organizacja międzynarodowych konferencji naukowych, prowadzenie działań edukacyjnych i wydawniczych, koordynacja oraz asysta w transporcie żubrów pomiędzy hodowlami. Wspólnym mianownikiem powyższych działań była poprawa warunków bytowania żubrów, rozwój ich światowej populacji, a także propagowanie wiedzy na temat tego gatunku.
Następnie Zbigniew Kusza przedstawił sprawozdanie Komisji Rewizyjnej SMŻ, które przyjęto poprzez aklamację.
Kolejną częścią zgromadzenia walnego były głosowania i wybór członków nowego Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Miłośników Żubrów. Prezesem pozostała prof. Wanda Olech, która tę funkcję pełni od początku istnienia SMŻ, a jej aktywne działania na rzecz gatunku żubr doceniają nie tylko członkowie Stowarzyszenia. W skład Zarządu weszli: dr hab. Wojciech Bielecki z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW (Katedra Patologii i Diagnostyki Weterynaryjnej), prof. Kajetan Perzanowski ze Stacji Badawczej Fauny Karpat Instytutu i Muzeum Zoologii PAN w Ustrzykach Dolnych, Maria Mellin, emerytowany Regionalny Konserwator Przyrody w Olsztynie i Krystyna Cielniak z Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW (Katedra Genetyki i Ogólnej Hodowli Zwierząt).
Uczestnicy V walnego zgromadzenia mieli szansę utwierdzić się w przekonaniu, że Stowarzyszenie koordynuje i aktywnie angażuje się w działania zmierzające do ogólnej poprawy warunków życia żubrów, a przy tym cieszy się rosnącym zaufaniem. Na spotkaniu oprócz dobrze znanych pojawiły się nowe twarze – liczba członków SMŻ wciąż się powiększa.

Lidia Sternik-Stempkowska|12.04.2024

OGŁOSZENIE

W związku z realizacją projektu ” Co kupować aby chronić bioróżnorodność – wsparcie edukacji w kierunku kształtowania proekologicznych postaw konsumenckich” poszukujemy eksperta, który zrecenzuje wszystkie materiały edukacyjne  przygotowywane w ramach projektu. Formularz ofertowy wraz z opisem przedmiotu zamówienia a także niezbędnymi załącznikami – do pobrania Formularz-zapytania ofertowego_ekspert recenzja całości Podpisane dokumenty należy przesłać w terminie... Czytaj dalej
SMŻ-EBFS|13.03.2024

RESTYTUCJA ŻUBRA – sukces nie tylko leśników

Zapraszamy do lektury: Las Polski – nr 1/2024 1-15 stycznia • Dwutygodnik leśników i przyjaciół lasu Małgorzata Kołodziejczyk O początkach restytucji żubra, rozwoju populacji i aktualnych problemach z nią związanych debatowali we wrześniu 2023 roku w Borku k. Bochni uczestnicy 20. Międzynarodowej Konferencji Naukowej pod hasłem „100 lat restytucji żubra”, którą zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Żubrów,Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności