Konferencja na zakończenie projektu „O bioróżnorodności dla przyszłości…”

zapr na strone 1Dobiega końca zainaugurowany w 2014 r. projekt „O bioróżnorodności dla przyszłości, czyli jak uczyć, że sarna nie jest żoną jelenia”. Prowadzony przez Stowarzyszenie Miłośników Żubrów wspólnie z Polskim Związkiem Łowieckim miał na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat różnorodności biologicznej, a przez organizowanie warsztatów edukacyjnych dla nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych, myśliwych, członków organizacji pozarządowych niesienie wsparcia metodycznego w pogłębianiu i przekazywaniu tej wiedzy.

W ręce uczestników warsztatów trafiły płyty multimedialne i przewodniki do nich, wzbogacone o materiały ułatwiające planowanie i prowadzenie lekcji na tematy związane z bioróżnorodnością, powiązane też m.in. ze zmianami klimatycznymi.

Podsumowanie projektu odbędzie się 27 października podczas konferencji organizowanej w auli II Wydziału Nauk o Zwierzętach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Konferencja została podzielona na dwie części – I część dotyczyć będzie realizacji projektu, natomiast część druga – to warsztaty edukacyjne na poziomie ponadpodstawowym, adresowane do nauczycieli i edukatorów prowadzących zajęcia w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych.

ZapraszamyOKLADKI PLYT do udziału w konferencji – w jednej lub obu częściach. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zgłoszenia do 14 października pod adresem:

bison@smz.waw.pl

Program konferencji dostępny jest TUTAJ

http://www.sarnazjeleniem.smz.waw.pl/