Pobiegną „Tropem żubra”

W najbliższą sobIMG_5331azotę, 14 lutego, na zaśnieżonych szlakach w Mucznem odbędzie się Bieszczadzki Bieg Narciarski „Tropem żubra”. To już druga edycja tej imprezy organizowanej przez Nadleśnictwo Stuposiany. W biegu mogą wziąć udział i dorośli, i dzieci – przygotowano trasy o długości 2 i 9 kilometrów. Napłynęły już liczne zgłoszenia i prawdopodobnie wystartuje ok 100 osób. plakat-page-001

Bieg jest związany z żubrami nie tylko nazwą. Jedną z głównych nagród będzie przejazd saniami zaprzężonymi w konie do zagrody pokazowej żubrów w Mucznem, a o żubrach mówi się m.in. w spotach reklamowych na antenie Radia Rzeszów. Rozgłośnia ta będzie również na żywo, z udziałem dyrekcji nadleśnictwa relacjonowała przebieg imprezy, więc tematyki żubrowej na pewno nie zabraknie.

IMG_5329aNie zabraknie też na pewno śniegu, bo to było przyczyną odwołania ubiegłorocznej edycji narciarskiej rywalizacji w biegu „Tropem żubra”. Teraz warunki są bardzo dobre.

Głównym organizatorem biegu jest Stowarzyszenie Bieszczadzkie Trasy Narciarskie, a partnerem strategicznym Nadleśnictwo Stuposiany. Patronat honorowy objął dyrektor Regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Szczegóły na stronie www.stuposiany.krosno.lasy.gov.pl

Na zdjęciach: start biegu w 2013 r. (dzięki uprzejmości Eweliny Górnej-Baran z Nadleśnictwa Stuposiany)