Poznajemy polską faunę z SMŻ

MuzeumW najbliższy weekend, 8-9 sierpnia, Stowarzyszenie Miłośników Żubrów wspólnie z Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Łazienkach Królewskich w Warszawie oraz z Lasami Państwowymi zaprasza na imprezę „Z lasem w tle”. Podczas dwóch dni w godzinach 11-15 będzie można zapoznać się wewnątrz zabytkowego budynku dawnych Koszar Kantonistów i na zewnątrz z ptakami i ssakami charakterystycznymi dla polskiej przyrody, przy czym niedziela w całości poświęcona będzie przede wszystkim naszemu największemu ssakowi – żubrowi.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, wymagających od uczestników pewnej aktywności. Trzeba będzie na przykład, w oparciu o informacje zdobyte podczas zwiedzania muzealnych wystaw, wypełnić kartkę z pytaniami i zadaniami oczywiście dostosowanymi do wieku osób, które zechcą wziąć udział w zabawie. Dla dzieci przygotowano dodatkowe kolorowanki, quizy i pokazy. Oczywiście będą również nagrody.

Stowarzyszenie Miłośników Żubrów od roku prowadzi projekt edukacyjny „O bioróżnorodności dla przyszłości, czyli jak uczyć, że sarna nie jest żoną jelenia”. – A nie jest? – wciąż dziwi się bardzo wiele osób. Warto wiedzieć więcej.

Po godzinie 16 i w sobotę, i w niedzielę w Amfiteatrze odbędą się koncerty.

Zdjęcie: Wikimedia