SMŻ na pikniku naukowym Magia Natury

MAGIA NATURY-1W czwartek, 1 grudnia, w Zespole Szkół nr 121 (Liceum im. Jana III Sobieskiego i gimnazjum nr 166) w Warszawie odbędzie się piknik naukowy pod hasłem Magia Natury, którego jednym z partnerów jest Stowarzyszenie Miłośników Żubrów. Innymi partnerami są m.in. Międzywydziałowe Koło Naukowe AVES SGGW oraz Sekcja Zoologiczna Koła Naukowego Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW. Nie bez przyczyny – impreza organizowana przez uczniów i nauczycieli dotyczy przede wszystkim zwierząt: odpowiedzialności wobec nich, opieki nad nimi, promowania etycznych postaw oraz oczywiście poznania naszych „mniejszych braci”.

Główna część pikniku zacznie się o godz. 18 i w kilku miejscach szkoły będzie można uczestniczyć w różnych naukowych wydarzeniach. Jednym z nich jest prezentacja przygotowana przez Karolinę Gajewską z SMŻ dotycząca żubrów – ich trybu życia, historii gatunku i ochrony w Polsce i na świecie (o godz. 19). Studenci kół naukowych SGGW pokażą egzotyczne zwierzęta, opowiedzą też o ptakach.

Oczywiście atrakcji – wielotematycznych pokazów, prezentacji i warsztatów – przewidziano dużo więcej, a podczas pikniku zbierane będą dary dla schroniska dla psów i azylu dla kotów.

Impreza ma charakter otwarty i wszyscy zainteresowani, którzy mogą wybrać się na ul. Czerniakowską 128, będą mile widziani.