Stoisko SMŻ miało powodzenie

SMŻ-EBFS|26.05.2014

DSC00140z Dni SGGW, czyli wielki piknik pełen naukowych i popularyzacyjnych atrakcji, występów artystycznych, pokazów, a nawet zagród i klatek z żywymi zwierzętami zachęcił do przyjazdu na teren kampusu na Ursynowie mnóstwo ludzi. Nie brakowało ich więc także przy namiocie Stowarzyszenia Miłośników Żubrów. Można tu było znaleźć foldery dotyczące Stowarzyszenia, żubrowe gadżety czy wziąć udział w quizach – a przede wszystkim dowiedzieć sDSC00146zię wszystkiego o królu puszczy. Dzieci chętnie zajmowały się m.in. specjalnie przygotowanymi kolorowankami i zagadkami o żubrach.

Nowym, w stosunku do ubiegłych lat, elementem była promocja rozpoczynającego się właśnie projektu edukacyjnego „O bioróżnorodności dla przyszłości – czyli jak uczyć, że sarna nie jest żoną jelenia” prowadzonego przez SMŻ (więcej szczegółów na naszej stronie zamieściliśmy w kwietniu), finansowanego z tzw. funduszy norweskich. Wielu odwiedzających stoisko interesowało się tym projektem, ale jednocześnie pokazało, że propoDSC00149zzycja ta jest bardzo potrzebna… Dla niemałej liczby osób informacja, że jeleń i sarna to dwa odrębne gatunki była zaskoczeniem. Po raz kolejny więc okazało się, że nigdy za dużo mówienia o przyrodzie i o naszych – wydawałoby się – pospolitych zwierzętach, bo wiedza na ten temat jest skromna. W ramach projektu stworzone zostaną m.in. dwie multimedialne płyty edukacyjne oraz dwa podręczniki do płyt, stanowiące pomoce dydaktyczne w trakcie prowadzenia lekcji bądź zajęć pozalekcyjnych.

Panie prowadzące stoisko, członkinie Stowarzyszenia Miłośników Żubrów z Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW podkreślały, że wszystkie spotkania z gośćmi przychodzącymi do namiotu były bardzo sympatyczne i już zapraszają na przyszły rok.

Zdjęcia: Elżbieta Strucka

DSC00138zDSC00151zDSC00143zDSC00144z

Lidia Sternik-Stempkowska|12.04.2024

OGŁOSZENIE

W związku z realizacją projektu ” Co kupować aby chronić bioróżnorodność – wsparcie edukacji w kierunku kształtowania proekologicznych postaw konsumenckich” poszukujemy eksperta, który zrecenzuje wszystkie materiały edukacyjne  przygotowywane w ramach projektu. Formularz ofertowy wraz z opisem przedmiotu zamówienia a także niezbędnymi załącznikami – do pobrania Formularz-zapytania ofertowego_ekspert recenzja całości Podpisane dokumenty należy przesłać w terminie... Czytaj dalej
SMŻ-EBFS|13.03.2024

RESTYTUCJA ŻUBRA – sukces nie tylko leśników

Zapraszamy do lektury: Las Polski – nr 1/2024 1-15 stycznia • Dwutygodnik leśników i przyjaciół lasu Małgorzata Kołodziejczyk O początkach restytucji żubra, rozwoju populacji i aktualnych problemach z nią związanych debatowali we wrześniu 2023 roku w Borku k. Bochni uczestnicy 20. Międzynarodowej Konferencji Naukowej pod hasłem „100 lat restytucji żubra”, którą zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Żubrów,Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności