Stowarzyszenie na targach Hubertus

SMŻ-EBFS|23.03.2016

P1180894aProjekt „O bioróżnorodności dla przyszłości – czyli jak uczyć, że sarna nie jest żoną jelenia”, prowadzony przez Stowarzyszenie Miłośników Żubrów był promowany (i cieszył się wielkim zainteresowaniem) podczas odbywających się w dniach 18–20 marca targów Hubertus Expo, zorganizowanych w Warszawie przez PZŁ.

SMŻ, wraz z samorządem studentów Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW, członkami Sekcji Zoologicznej Koła Naukowego Wydziału oraz Kołem Naukowym Aves, dzieliło wspólne stoisko właśnie pod szyldem Wydziału Nauk o Zwierzętach.

Jak zawsze, kiedy Stowarzyszenie ma okazję pokazać szerzej swoją działalność, zaprezentowana oferta i tym razem przyciągnęła mnóstwo ludzi: zarówno dorosłych, jak i dzieci. Dla najmłodszych SMŻ przygotowało kącik rysunkowy, tj. stolik z różnymi kolorowankami i quizami, oczywiście na temat zwierząt, natomiast starsi mogli otrzymać ulotki dotyczące Stowarzyszenia oraz projektu „O bioróżnorodności…”, aP1180900a także projektowe materiały szkoleniowe – płyty multimedialne wraz z poradnikami.

Członkowie obu kół naukowych wzbogacili stoisko o żywe zwierzęta – w przypadku Sekcji Zoologicznej był to pająk ptasznik, wąż zbożowy, wąż amurski, gekon lamparci, traszka Waltla oraz żółw kasztanowaty. KN Aves zaprezentowało z dumą swoich podopiecznych – sokoła raroga i myszołowa zwyczajnego.

O projekcie „O bioróżnorodności dla przyszłości – czyli jak uczyć, że sarna nie jest żoną jelenia”(prowadzonym przy współpracy z Polskim Związkiem Łowieckim) pisaliśmy już wcześniej kilkakrotnie, ale przypomnijmy: jest on skierowany przede wszystkim do nauczycieli przyrody i biologii w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Podczas organizowanych w różnych miejscowościach w całej Polsce warsztatów ich uczestnicy otrzymują wskazówki ułatwiające realizację założeń programowych związanych z tematami dotyczącymi różnorodności biologicznej i wiedzy o rodzimej faunie.

W kwietniu odbędą się warsztaty w Tułowicach (woj. opolskie), w Białymstoku i w Gdańsku. Więcej szczegółów można znaleźć w zakładce nt. projektu.

Zdjęcia: Karolina Gajewska

Lidia Sternik-Stempkowska|12.04.2024

OGŁOSZENIE

W związku z realizacją projektu ” Co kupować aby chronić bioróżnorodność – wsparcie edukacji w kierunku kształtowania proekologicznych postaw konsumenckich” poszukujemy eksperta, który zrecenzuje wszystkie materiały edukacyjne  przygotowywane w ramach projektu. Formularz ofertowy wraz z opisem przedmiotu zamówienia a także niezbędnymi załącznikami – do pobrania Formularz-zapytania ofertowego_ekspert recenzja całości Podpisane dokumenty należy przesłać w terminie... Czytaj dalej
SMŻ-EBFS|13.03.2024

RESTYTUCJA ŻUBRA – sukces nie tylko leśników

Zapraszamy do lektury: Las Polski – nr 1/2024 1-15 stycznia • Dwutygodnik leśników i przyjaciół lasu Małgorzata Kołodziejczyk O początkach restytucji żubra, rozwoju populacji i aktualnych problemach z nią związanych debatowali we wrześniu 2023 roku w Borku k. Bochni uczestnicy 20. Międzynarodowej Konferencji Naukowej pod hasłem „100 lat restytucji żubra”, którą zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Żubrów,Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności