Stowarzyszenie zaprasza na wielki piknik SGGW

4Jak zwykle w maju, w najbliższy piątek i w sobotę (22 i 23) odbędą się Dni Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, tym razem połączone z obchodami jej 200-lecia. Tereny wokół budynków przy ul. Nowoursynowskiej w Warszawie zapełnią się namiotami-stoiskami i wystawami, w atrakcyjny sposób prezentującymi działalność poszczególnych wydziałów uczelni. Odbędzie się wiele pokazów i imprez towarzyszących, nie zabraknie też roślin i zwierząt, których obecność w niedużych zagrodach zawsze przyciąga uwagę i dzieci, i dorosłych.

Tradycyjnie już w Dniach SGGW weźmie udział Stowarzyszenie Miłośników Żubrów. Oczywiście na naszym stoisku królować będzie żubr i wszystko co z nim związane, ale tym razem odwiedzający namioty SMŻ, położone w pobliżu głównej sceny, będą mogli dowiedzieć się również wiele o bioróżnorodności, a także rozwiązywać quizy i krzyżówki na ten temat. Stowarzyszenie promuje bowiem prowadzony przez siebie od niedawna projekt „O bioróżnorodności dla przyszłości – czyli jak uczyć, że sarna nie jest żoną jelenia”, który już spotkał się z dużym zainteresowaniem środowisk, do których jest adresowany (m.in. nauczyciele, członkowie PZŁ).

Szczególnie bogatą ofertę przygotowano dla dzieci, ale z pewnością i ich rodzice nie będą się nudzić. Powszechna wiedza na temat nawet popularnych w Polsce gatunków jest nader skromna i niejedna informacja zapewne naszych gości zaskoczy. Do wygrania są m.in. widoczne na zdjęciu odblaski.

Serdecznie zapraszamy!