Studiuj z pasją w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

SMŻ-EBFS|14.03.2018

Na stronie internetowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie pojawił się spot reklamowy uczelni. Filmik oparty jest na nagraniach z zeszłorocznych zajęć dla studentów z przedmiotu „Ocena zagrożeń i projekty w ochronie przyrody”.

Podsumowaniem przedmiotu był wyjazd terenowy do Nadleśnictwa Borki. Na miejscu studenci zwiedzali zagrodę żubrów „Wolisko” i zapoznawali się z przyrodą Puszczy Boreckiej. Pracownicy nadleśnictwa umożliwili im także bliskie spotkanie z wolnościowym stadem żubrów. Osoby chętne mogły pojechać na przyczepie traktora na miejsce dokarmiania i pomóc leśnikom w załadunku paszy z magazynów i następnie jej rozładunku w docelowych miejscach dokarmiania. Studentów nie trzeba było namawiać – wszyscy chcieli zobaczyć żubry z bliska.

Po głównej atrakcji leśnicy przygotowali dla gości ognisko z kiełbaskami i ciepłą herbatą, a następnie zaprosili wszystkich do siedziby nadleśnictwa. Tam odbyła się część wykładowa zajęć – prelekcja o biologii, historii gatunku oraz kluczowe zagadnienia z zakresu ochrony żubrów, którą wygłosiła Prezes Stowarzyszenia Miłośników Żubrów i Dziekan Wydziału Nauk o Zwierzętach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie Profesor Wanda Olech.

Po pozytywnych opiniach studentów i licznych pytaniach widzimy, że warto takie wyjazdy organizować. Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić młodzież do studiowania na SGGW!

Spot SGGW – tutaj

Lidia Sternik-Stempkowska|12.04.2024

OGŁOSZENIE

W związku z realizacją projektu ” Co kupować aby chronić bioróżnorodność – wsparcie edukacji w kierunku kształtowania proekologicznych postaw konsumenckich” poszukujemy eksperta, który zrecenzuje wszystkie materiały edukacyjne  przygotowywane w ramach projektu. Formularz ofertowy wraz z opisem przedmiotu zamówienia a także niezbędnymi załącznikami – do pobrania Formularz-zapytania ofertowego_ekspert recenzja całości Podpisane dokumenty należy przesłać w terminie... Czytaj dalej
SMŻ-EBFS|13.03.2024

RESTYTUCJA ŻUBRA – sukces nie tylko leśników

Zapraszamy do lektury: Las Polski – nr 1/2024 1-15 stycznia • Dwutygodnik leśników i przyjaciół lasu Małgorzata Kołodziejczyk O początkach restytucji żubra, rozwoju populacji i aktualnych problemach z nią związanych debatowali we wrześniu 2023 roku w Borku k. Bochni uczestnicy 20. Międzynarodowej Konferencji Naukowej pod hasłem „100 lat restytucji żubra”, którą zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Żubrów,Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności