X Dzień Żubra w Lutowiskach

X_dzien_zubra 1Już w najbliższą sobotę, 13 sierpnia, w Lutowiskach – w Bieszczadach – odbędzie się Dzień Żubra, czyli coroczna impreza pełna różnorodnych atrakcji, oczywiście z udziałem Stowarzyszenia Miłośników Żubrów. Na terenach kompleksu rekreacyjno-sportowego przy Chacie pod Florianem będzie można wziąć udział w zawodach strzeleckich, turnieju szachowym, obejrzeć pokazy psów myśliwskich i podziwiać rywalizację drwali. Tradycyjnie nie zabraknie występów zespołów regionalnych, kiermaszu rękodzieła artystycznego oraz lokalnych przysmaków. Dzieci będą miały okazję do wielu ciekawych zabaw, będą też konkursy i dla nich i dla dorosłych.

Jednym w najważniejszych elementów tego wielkiego pikniku są „akcenty żubrowe”. Jak co roku osobom najbardziej zasłużonym dla ochrony bieszczadzkiej przyrody, w tym i żubrów zostaną wręczone statuetki „Bieszczadzki Żubr 2016”. Przewidziana jest prelekcja o zwierzętach, a w samo południe w II Żubrzym Dyktandzie będzie można przetestować swoją sprawność ortograficzną.

Stowarzyszenie Miłośników Żubrów zaprasza do swojego stoiska-namiotu, gdzie o tym królewskim zwierzęciu będzie dowiedzieć się dosłownie wszystkiego, obejrzeć ciekawe eksponaty, a także kupić różne gadżety, w tym t-shirty z żubrem. Na dzieci w każdym wieku czekają rebusy, krzyżówki, quizy. Starsi też na pewno nie będą się tu nudzić. Zapraszamy.