XV Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Żubry w kulturze i sztuce”

SMŻ-EBFS|01.09.2017

Wielkimi krokami zbliża się coroczne wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Żubrów – międzynarodowa konferencja naukowa, zatytułowana  „Żubry w kulturze i sztuce”. Tym razem odbędzie się ona w Ostrowie Wielkopolskim w dniach 12-14 września.

Podobnie jak w latach poprzednich uczestnikami konferencji będą osoby związane z hodowlą żubrów i ich ochroną, wśród nich naukowcy, leśnicy oraz lekarze weterynarii. Nie zabraknie jednak również pozostałych sympatyków tego gatunku, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę o żubrach, a także którym dobrostan tych zwierząt jest bliski.

Piętnasta już z kolei konferencja będzie dobrą okazją do spotkania i wzięcia udziału w dyskusji o żubrach z ekspertami z całej Europy – udział w wydarzeniu potwierdziły osoby z Białorusi, Czech, Danii, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Rosji, Rumunii, Szwecji, Ukrainy oraz oczywiście z Polski. Na liście ponad 120 uczestników tegorocznej konferencji znajdują się nazwiska stałych bywalców oraz nowych osób. Podczas dwudniowego wydarzenia prelegenci i słuchacze wymienią się doświadczeniami i spostrzeżeniami, dokonają aktualizacji wiedzy oraz nawiążą nowe bądź utrwalą kontakty zdobyte w latach poprzednich. Wszystko to już od kilkunastu lat poszerza i jednocześnie zbliża do siebie europejską „żubrzą społeczność”, pośrednio przyczyniając się do ochrony tego pięknego zwierzęcia.

W programie XV międzynarodowej konferencji Stowarzyszenia Miłośników Żubrów zaplanowano cztery sesje naukowe poświęcone ochronie, hodowli, zdrowiu, genetyce i wszystkim innym zagadnieniom istotnym dla żubra. W ramach każdej sesji wygłoszonych zostanie kilka referatów – łącznie 27, po zakończeniu których odbędzie się sesja terenowa – zwiedzanie Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Zdjęcie: Janusz Sochacki

SMŻ-EBFS|13.03.2024

RESTYTUCJA ŻUBRA – sukces nie tylko leśników

Zapraszamy do lektury: Las Polski – nr 1/2024 1-15 stycznia • Dwutygodnik leśników i przyjaciół lasu Małgorzata Kołodziejczyk O początkach restytucji żubra, rozwoju populacji i aktualnych problemach z nią związanych debatowali we wrześniu 2023 roku w Borku k. Bochni uczestnicy 20. Międzynarodowej Konferencji Naukowej pod hasłem „100 lat restytucji żubra”, którą zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Żubrów,Czytaj dalej
Lidia Sternik-Stempkowska|07.03.2024

OGŁOSZENIE

W związku z realizacją projektu ” Co kupować aby chronić bioróżnorodność – wsparcie edukacji w kierunku kształtowania proekologicznych postaw konsumenckich” poszukujemy eksperta, który opracuje wkład do materiałów edukacyjnych (rozdział dotyczący ryb)  przygotowywanych w ramach projektu. Formularz ofertowy wraz z opisem przedmiotu zamówienia a także niezbędnymi załącznikami – do pobrania Formularz-zapytania-ofertowego_ekspert-ryby Ofertę należy złożyć do dnia... Czytaj dalej

Zobacz wszystkie aktualności