Zapraszamy na konferencję

IMG_20160212_111558aCoroczna międzynarodowa konferencja na temat żubrów – ich ochrony i rozwoju populacji – odbędzie się jak zwykle we wrześniu (8–9) i już można się na nią zapisywać. Pierwsze konkretne informacje na jej temat, a także formularz zgłoszeniowy dostępne są na naszej stronie w zakładce KONFERENCJE.

Tytuł „Żubry w krainie dinozaurów” widnieje na zaproszeniu nieprzypadkowo, ponieważ miejscem tegorocznego spotkania specjalistów będzie miejsce szczególne: Bałtowski Kompleks Turystyczny w Bałtowie (woj. świętokrzyskie), gdzie jedną z głównych atrakcji jest park tematyczny poświęcony dinozaurom.

Jest tu jednak także miejsce dla żubrów, które mieszkają w Zwierzyńcu, czyli na specjalnie wydzielonym terenie, gdzie obejrzeć można także inne duże gatunki, m.in. takie jak lamy, wielbłądy, antylopy, a także strusie.

Pierwsze trzy – dwie samice (Pontia i Polejka) oraz byk (Potworek) przyjechały wiosną 2011 roku. Od tego czasu stado systematycznie się powiększało, a niektóre zwierzęta przewieziono za granicę, do Hiszpanii. Dziś w obszernej zagrodzie podziwiać można 8 żubrów, w tym m.in. malucha urodzonego w październiku ubiegłego roku.

Oczywiście w ramach wrześniowej konferencji zaplanowano zwiedzanie Zwierzyńca.

Żubry w krainie dinozaurów” to już 14. międzynarodowe forum wymiany doświadczeń organizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Żubrów.

W galerii – najnowsze zdjęcia bałtowskiego stada, wykonane w końcu ubiegłego tygodnia i dzisiaj.

Autorzy: Agnieszka Stalewska i Jakub Marek – lekarz weterynarii w Zwierzyńcu Bałtowskim.