Zaproszenie na warsztaty o bioróżnorodności

plakat_zmnJuż w styczniu rozpoczyna się kolejna seria warsztatów w projekcie edukacyjnym „O bioróżnorodności dla przyszłości – czyli jak uczyć, że sarna nie jest żoną jelenia”. Adresowane są przede wszystkim do nauczycieli przyrody i biologii w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, a ich głównym celem jest pomoc w realizacji założeń programowych związanych z tematami dotyczącymi różnorodności biologicznej i wiedzy o rodzimej faunie.

Warsztaty prowadzą specjaliści, gotowi wyjaśnić wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na każde pytanie, a bardzo pozytywne opinie uczestników świadczą o tym, że tego rodzaju spotkania są potrzebne.P1180017a

W ubiegłym roku prowadzące projekt Stowarzyszenie Miłośników Żubrów, w partnerstwie z Polskim Związkiem Łowieckim, zorganizowało 14 warsztatów w różnych województwach – łącznie planowane jest 32.

A oto plan najbliższych warsztatów „O bioróżnorodności dla przyszłości – czyli jak uczyć, że sarna nie jest żoną jelenia”:

  • 16–17 stycznia – Płock, budynek Politechniki Warszawskiej, filia w Płocku, ul. Jachowicza 2, 09-402 Płock (woj. mazowieckie);

  • 23–24 stycznia – Technikum Leśne w Tułowicach, ul. Zamkowa 15, 49-130 Tułowice (woj. opolskie);

  • 13–14 lutego – Poznań, siedziba Zarządu Okręgowego PZŁ, ul. Libelta 37, 61-707 Poznań (woj. wielkopolskie);

  • 20–21 lutego – Wrocław (dokładna lokalizacja będzie wkrótce podana).

Więcej informacji, w tym warunki zgłoszenia, można znaleźć TUTAJ.

W kolejnych miesiącach planowane są spotkania w Lublinie, Łodzi, Białymstoku i Gdańsku.