„Żubr – puszcz imperator” na Szlaku Królewskim

zaproszenie_projekt_02Od poniedziałku 1 lutego do 10 marca będzie można oglądać przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie wystawę zdjęć żubrów pt. ”Żubr – puszcz imperator”. Autorem ponad 30 prac jest Michał Kość, fotoreporter prasowy związany z Podlasiem, promujący jego uroki, kulturę, folklor i przyrodę. Współpracuje m.in. z prasą lokalną, dwiema agencjami fotograficznymi – a także ze Stowarzyszeniem Miłośników Żubrów, którego jest członkiem. Zdjęcia pana Kościa chętnie zamieszczamy na naszej stronie, wyróżniają się bowiem często niebanalnymi ujęciami np. ze względu na porę dnia, kiedy zostały zrobione.

Właśnie to ostatnio szczególnie interesuje autora wystawy. – Na większości zdjęć widać żubry z Puszczy Knyszyńskiej, bo tam wychodzą one na otwarte przestrzenie i są dobrze widoczne. Tylko niektóre fotografie przedstawiają żubry białowieskie. Żubry na polach są jednak dość mało dynamiczne – na ogół po prostu stoją, więc staram się wybrać jakiś ciekawy moment. A takimi chwilami są wschody i zachody słońca. Ostatnio odkryłem,że najciekawsze ujęcia można zrobić właśnie o świcie, a nie o zachodzie, kiedy – jakby się wydawało – jest bardziej kolorowo i atrakcyjnie pod względem wizualnym – mówi Michał Kość.

Wystawa ”Żubr – puszcz imperator” będzie prezentowana na dużych planszach przed budynkiem Centralnej Biblioteki Rolniczej, ul. Krakowskie Przedmieście 66, u wrót Starego Miasta.

Dodatkowo inne zdjęcia żubrów tego samego autora można obejrzeć TUTAJ